HomeДЕНЕШНАПолитикаВладата „осиромаши“ – ДУИ излезе од коалицијата

Владата „осиромаши“ – ДУИ излезе од коалицијата

 

Али Ахмети лидерот на ДУИ вечеравечер ги повлекол сите министри и заменици министри од Владата на Република Македонија.

Соопштението информира дека Раководството одлучило да ги потврди статутарните права и им ги ределегира сите извршни надлежности на претседателот Ахмети за да одлучи за идните чекори на ДУИ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com