HomeДЕНЕШНАСветВикиликс ќе ја потресе Турција со нови документи

Викиликс ќе ја потресе Турција со нови документи

Веб сајтот сосема неочекувано најави да се подготват сите бидејќи наскоро ќе ги објави „Документите за Турција“ кои ќе шокираат многумина и ќе откријат непријатни вистини со околу 100 илјади докази за политичката елита. Што конкретно се содржи во овие документи и од каде се протечени засега нема детали, но од Викиликс најавуваат дека се подготвени за голема борба бидејќи се свесни за опасноста во која се впуштаат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com