HomeДЕНЕШНАСкопјеВизбегово ќе остане два дена без вода

Визбегово ќе остане два дена без вода

Без вода утре и задутре од 9:00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од село Визбегово, во општина Бутел.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради чистење и хлорирање на левата комора на резервоар во село Визбегово.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com