HomeДЕНЕШНАПолитикаВидeo: Мирни протести во Штип за поддршка на СЈО

Видeo: Мирни протести во Штип за поддршка на СЈО

Денес Штипјани излегоа на протест за поддршка на СЈО и против одлуката на претседателот Иванов за аболиција на сите политичари. Низ улиците во центарот на градот Штип се одржа мирен протест на кој група демонстранти го искажаа своето незадоволство. За време на протестите неколку граѓани јавно им се обратија и упатија неколку пораки до сите присутни на овој протест. Протестот беше пропратен со силно полициско обезбедување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com