HomeДЕНЕШНАСветВидео 18+ – Џихадистот застрелан пред да се разнесе во Истанбул

Видео 18+ – Џихадистот застрелан пред да се разнесе во Истанбул

На интернет протече и снимка од безбедносните камери на аеродромот Ќемал Ататурк во Истанбул на која се гледа како еден од џихадистите е застрелан од полицаец, но без оглед неговиот елек со експлозиви сепак се активира.

 

Во нападот на уште еден џихадист вкупно се загинати 36 лица, а над 60 се повредени. Целта на напаѓачите биле странски туристи, но засега властите откриваат дека повеќето жртви се турски државјани. Покрај двете бомби имало и напаѓач кој отворил оган од автоматско оружје. Вината за нападите им се префрла на милитантите на ИСИС.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com