HomeРЕФЛЕКТОРМузикаВидео: 12-Годишно девојче го воодушеви светот со својот глас

Видео: 12-Годишно девојче го воодушеви светот со својот глас

Дванаесетгодишно девојче го освои светот со својот талент. Кога Бо Дермот се појави на сцената на „Britain’s Got Talent“, никој не можеше да претпостави дека поседува толку моќен глас. Па, кога започна да ја пее „Defying Gravity“ од мјузиклот „Wicked“, многумина останаа вчудоневидени. Аманда Холден беше толку фасцинирана од настапот, што го притисна златното копче и ѝ подари на младата пејачка место во полуфиналето на шоуто.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com