HomeРЕФЛЕКТОРМузикаВидео: Четиригодишно талентирано момче свири прекрасно на пијано

Видео: Четиригодишно талентирано момче свири прекрасно на пијано

 

Има четири години и неверојатен талент за свирење пијано. Четиригодишниот талентиран музичар со име Еван беше гостин во шоуто „Little Big Shots“ на Стив Харви. Малото момче кое ја освои публиката со своето свирење на пијано, изведувајќи ја композицијата „Лет на бумбарот“ од Николај Римски Корсаков. За омилен композитор го кажаЈохан Себастијан Бах.

Погледнете го видеото и сами ќе се уверите, ова дете додека свири на пијаното воопшто не ги гледа нотите, а научил да свири пред само неколку месеци.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com