HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Фудбалерите на Милан одиграа Хака пред да започне мечот со Карпи

Видео: Фудбалерите на Милан одиграа Хака пред да започне мечот со Карпи

Фудбалерите на Милан, за потребите на спонзорот „Нивеа“  пред мечот со Карпи од 34. коло на Сериа А играа хака во стилот на новозеландската рагби репрезентација.

Можеби ова е големо охрабрување кое ќе им помогне на избраниците на Кристијан Броки во последните 4-5 кола на шампионатот да се изборат за излез во Европа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com