HomeДЕНЕШНАСветВидео: Уапсен Абрини, терористот зад нападите во Париз и Брисел

Видео: Уапсен Абрини, терористот зад нападите во Париз и Брисел

Бриселската полиција го уапси осомничениот терорист Мохамед Абрини во населбата Етерберг и го објави видеото по петмесечната потрага. Абрини бил дел од организацијата на браќата Абдеслам и се верува дека тој ги превезувал од Белгија до Париз при што е забележан на снимка на безбедносна камера од бензинска станица.

abrini i abdeslam

Тој исто така бил дел од бриселските терористички напади и има снимка како го напушта аеродромот по експлозијата. Уапсени се уште пет лица кои исто така се сомничат дека се дел од терористичката група која ги изведе и организира нападите во Париз и Брисел.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com