HomeАНТИСТРЕСШтосноВидео: Тенк на фреквентна улица се судри со автомобил

Видео: Тенк на фреквентна улица се судри со автомобил

Тенк на кинеските вооружени сили се судри со автомобил на една прометна улица објави кинеската централна телевизија CCTV. На видеото се гледа како тенкот налетува на возилото „Jeep“ во кое има луѓе. Според прилогот, во овој инцидент немало повредени.

Според CCTV и весникот на кинеското министерство за одбрана, возачот бил нестрплив и ги одбил предупредувањата да почека да мине колоната тенкови и наместо тоа се обидел да се протне меѓу две оклопни возила. Според локалната сообраќајна полиција, целосната одговорност за инцидентот паѓа врз возачот на возилото од марката „Jepp“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com