HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Со рими му порачаа на Груевски да си замине

Видео: Со рими му порачаа на Груевски да си замине

Демонстрантите од граѓанските движења вчера пред Собранието на Република Македонија ги истакнаа своите барања, но и на креативен начин му пораа на Никола Груевски да си замине од функцијата. Вчера протестите беа одбележани со неколку герила акции и во знакот на уметноста. Токму затоа и вчреа беше обоено министерството за култура. Демонстрантите, креативно, со рими му кажаа на Никола Груевски: „No pasaran“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com