HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Скопје „гореше“ на последниот ден од ултиматумот на „Шарените“

Видео: Скопје „гореше“ на последниот ден од ултиматумот на „Шарените“

Демонстрантите на „Шарената револуција“ со факли го означија бројот 1 и градот „гореше“ од нивните барања за политички промени во државата и прифаќање на одговорност кај власта за сите грешки и општествени несогласувања. Демонстрантите извикуваа како навивачи „Шутка не ти бега Никола“ испраќајки порака до екс премиерот Груевски чија власт и натаму е глува за нивните барања.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com