HomeДЕНЕШНАСветВидео: Скандал на комеморацијата за убиените полицајци – Буш и Обама „прснаа“ од смеа

Видео: Скандал на комеморацијата за убиените полицајци – Буш и Обама „прснаа“ од смеа

Поранешниот и актуелниот претседателски пар на САД, Буш и Обама, се фатија за раце за време на изведувањето на воената химна на комеморацијата по повод смртта на петмината полицајци кои беа убиени минатата недела во снајперски напад во Далас. Буш со уште еден скандал – заигра на ритамот на музиката, а целата нација го гледаше тоа во директниот пренос.

Сите околу него останаа мирни обидувајќи се да го смират, но не им успеа. Буш не само што заигра, туку се обиде дури и да ги намами другите да му се приклучат во танцот. Првата жртва на „брановите“ беше Мишел Обама, а се заниша и нејзиниот сопруг Барак. Мишел залудно се обиде да ја „смири“ раката со која Буш ја влечеше, а како „капак на сѐ“ тој и шепна нешто поради што ни таа ни нејзиниот сопруг не можеа да останат на ниво и прснаа од смеа.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com