HomeДЕНЕШНАСветВидео: Сите шеги на „комичарот“ Путин

Видео: Сите шеги на „комичарот“ Путин

Рускиот апсолутен владетел важи за строг лидер и политичар кој постојано се конфронтира со Западните сили, но на бројните средби со светски политичари и новинари знае да ја покажа и меката страна, како и одличната смисла за хумор.

Путин исто така обожава да кажува руски народни поговорки и анегдоти, особено кога е ставен во тешка или незгодна ситуација и на тој начин да го оттргне притисокот, што е неверојатна вештина со која ретко кој политичар располага.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com