HomeДЕНЕШНАСветВидео: Сите тигри спасени од будистичкиот храм, тројца монаси обвинети

Видео: Сите тигри спасени од будистичкиот храм, тројца монаси обвинети

Властите во Тајланд по неколку дена успеа да ги спасат преостанатите стотина живи тигри од сега веќе злоогласениот будистички храм кој важеше за главна туристичка акција. Таму беа пронајдени тела на 40 младенчиња на тигри во замрзнувач, како и остатоци од диви животни. Против тројца монаси се покренати обвиненија за нелегално поседување на загрозени животни, а се пуштени од притвор откако платиле кауција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com