HomeДЕНЕШНАСветВидео: Сириски бунтовници со „експлозивно“ селфи

Видео: Сириски бунтовници со „експлозивно“ селфи

Сириски бунтовници припадници на самонаречената Ослободителна сириска армија очигледно беа многу возбудени од прогласеното примирје и повлекувањето на силите на Башр ал Асад па за малку самите ќе се разнесеа со бомба во обид да направат славно селфи видео. Еден од бунтовниците наместо да ја вклучи камерата со телефонот ја активираше експлозивната направа, но за нивна среќа експлозијата не била силна па нема загинати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com