HomeАНТИСТРЕСШтосноВидео: Русите најдобро ги „влечат“ жените

Видео: Русите најдобро ги „влечат“ жените

Бизарниот натпревар за трчање со жени на грб наопаку долги години беше во знакот на доминацијата на скандиванците, но на годинешниот турнир највешти во „влечење“ на жените се покажаа русите. На трката со трчање на 250 метри победија Анастасија Лонгинова и Димитриј Сагал од Русија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com