HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Португалско момче ги освои срцата на тажните француски навивачи

Видео: Португалско момче ги освои срцата на тажните француски навивачи

Момченце со португалски дрес ја освои Франција со еден од најубавите потези надвор од фудбалските терени. Откако Едер го постигна спектакуларниот гол во продолженијата за водство и победа на Португалија, еден француски навивач во фан зоната не можеше да се воздржи. Сепак, малото момче успеа да го утеши, а нивната прегратка ги стопи срцата на сите навивачи низ Европа, па погледнете.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com