HomeДЕНЕШНАСветВидео: Петарда предизвика стампедо во Париз, неколкумина повредени

Видео: Петарда предизвика стампедо во Париз, неколкумина повредени

Огномет предизвикаа паника меѓу навивачите во фанзоната крај Ајфеловата кула во Париз, при што настрадаа неколку луѓе, објавија француските медиуми. Експлозијата од огнометот за време на 1/4 финалето Германија – Италија од многу фанови била разбрана како бомба и настапила врева и стампедо. Неколку лица сериозно, се повредени тврди “Le Parisien”, како точниот број не се прецизира. Синоќа во Бордо Германија победи Италија со 6: 5 по изведувањето на пенали.

stampedo

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com