HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Павле Богоевски пуштен на слобода

Видео: Павле Богоевски пуштен на слобода

Павле Богоевски штотуку е пуштен од полициската станица „Пролет“. Ќе мора и да плати прекршочна казна. Пред полициската станица даде изјава за медиумите, кадешто вечерва се собраа повеќе граѓани откако веста за апсењето на активистот се рашири на социјалните мрежи и онлајн медиумите.

Активистот на #Протестирам беше пречекан со песната „Слушај Грујо сега, Шутка не ти бега“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com