HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Невреме во Хрватска, Вараждин побелен од град

Видео: Невреме во Хрватска, Вараждин побелен од град

Силно невреме со град, дожд и силен ветер вчера попладне ја зафати Хрватска. Најпогоден е Вараждин, каде до 15 часот имаше сончево време, по што настапи силно невреме. На мостот кон Чаковец од силниот ветар паднало стебло, но никој не е повреден. Бавчите побелеа како во зима. Невремето зафати и други делови на земјата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com