HomeДЕНЕШНАСветВидео: Најомразениот криминалец – Украде пензија од баба во инвалидска количка

Видео: Најомразениот криминалец – Украде пензија од баба во инвалидска количка

26 годишниот крадец Бројан Лопез стана најомразениот криминалец во САД откако на дрзок начин на 93 годишна старица и ја украде пензијата ставена во плико во нејзината блуза. Старицата е неподвижна и со медицинска инвалидска количка, а парите требало да ги искористи за плаќање на кирија и основни трошоци за живот. Крадецот по неколку дена е препознаен благодарение на безбедносните снимки од камерата во продавницата и против него е поднесено обвинение.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com