HomeГИГА БАЈТСмартфонВидео: Направете селфи со Кристијано Роналдо

Видео: Направете селфи со Кристијано Роналдо

Мега фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо лансираше апликација за смартфон CR7 Selfie со која неговите фанови ќе може да направат селфи со популарниот шампион. Апликацијата нуди повеќе пози од Роналдо кои може да ги „фотошопирате“ на вашите слики. Кристијано Роналдо иако важи за ескцентричен фудбалер кој повеќе се грижи за изгледот не ја лансира апликацијата од нарцистиски причини, туку да собере средства кои ќе ги донира во хуманитарни цели.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com