HomeДЕНЕШНАСкопјеВидео: Нападнати две новинарски екипи во обид да го снимат „езерото“ среде центар

Видео: Нападнати две новинарски екипи во обид да го снимат „езерото“ среде центар

Новинарските екипи на А1он и ТВ 21 биле спречени во обидот да го снимат езерото од фекалии кое настана во градилиштето спроти новата зграда на Министерството за надворешни работи. Лице кое одбило да се легитимира ги спречило новинарите од А1он и ТВ 21 да го снимат езерото од фекалии кое настана во градилиштето спроти новата зграда на МНР, пишува порталот A1on.mk.

Откако новинарските екипи објасниле дека не е обележано дали земјиштето е државно или приватно, тој рекол дека нема никаква обврска да го обележи местото, иако законот за градење го обврзува да го стори тоа, пренесува порталот. Погледнете го видеото кое го објави A1on.mk.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com