HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВидео: Навивачите на Бешикташ славеа и на Камени мост

Видео: Навивачите на Бешикташ славеа и на Камени мост

Екипата на Бешикташ на едно коло пред крајот ја обезбеди титулата во турската фудбалска лига што им донесе огромна радост на црвено-црните навивачи. Атмосферата беше славеничка и во Скопје каде група на навивачи на Бешикташ се радуваат на првата титула од 2009-та и вкупно 14-та во клупската историја. Погледнете го и видеото од радоста на навивачите на Камениот мост во Скопје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com