HomeДЕНЕШНАПолитикаВидео: Миле Јанакиески го напушти судот од задната страна

Видео: Миле Јанакиески го напушти судот од задната страна

И поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска отиде на распит во судот, а по распитот се обиде да ги избегне камерите и го напушти Kривичниот суд од задната страна. СЈО ги товари Груевски и Јанакиески дека незаконски нарачале рушење на објектот „Космос“ во Гази Баба во сопственост на бизнисменот, Фијат Цаноски.

видео: Новатв.мк

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com