HomeРЕФЛЕКТОРМузикаВидео: Македонецот Кајмаковски направи предобра атмосфера на сцената на ТЛЗП

Видео: Македонецот Кајмаковски направи предобра атмосфера на сцената на ТЛЗП

Македонецот Даниел Кајмаковски уште еднаш го покажа својот телент од актерски и од пејачки аспект. Негова задача беше да ја изимитира групата Рамштајн и песната „Бензин“.

Кајмаковски изгледа се соживеа со улогата и направи навистина запаливо шоу. Карактерстично за овој бенд е што користат пиротехника, а продукцијата целосно го пренесе на сцената на ТЛЗП нивниот огнен настап при кој пејачот го пали каскадерот.

Жирито беше изненадено и фасцинирано, а исто така и публиката која на нашиот Даниел му даде громогласни аплаузи.

Инаку, како четврти жири овој пат беше Лепа Брена, таа рече дека станала фан на Кајмакоски и Рамштајн и ја пофали целата продукција за успешно изработеното шоу.

Daniel kao Ramštajn, ep. 06. sez. 03.

Posted by Tvoje Lice Zvuci Poznato on Sunday, April 10, 2016

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com