HomeДЕНЕШНАПолитикаИ кумановчани на протест против одлуката на Иванов

И кумановчани на протест против одлуката на Иванов

Неколку стотина граѓани денеска излегоа на протест во Куманово. Кумановчани под паролите „Нема правда нема мир“ и „Не ве аболицираме“ го искажаа своете незадоволство во однос на одлуката на Ѓорге Иванов за помилување на политичарите осомничени за криминал и побараа отповикување на одлуката и оставка од претседателот.

Видео од вчерашниот протест

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com