HomeДЕНЕШНАСветВидео: Крвав концерт во Австрија – двајца мртви и 11 повредени во неконтролирано пукање

Видео: Крвав концерт во Австрија – двајца мртви и 11 повредени во неконтролирано пукање

Хорор на концерт. Двајца мртви и 11 повредени на концерт на отворено во западна провинција во Австрија. Маж отворил оган врз публиката, а по пукањето се самоубил – пренесува Гардијан. Полицијата објаснува дека непосредно пред пукањето, стрелецот водел жестока расправија со жена крај паркинг во близина на концертот. Тој извадил пиштол од автомобил, го напуштил паркингот и се упатил кон настанот, каде почнал да пука во случајни луѓе.

Местото е во близина на градот Ненцинг, околу 40 километри источно од границата со Лихтенштајн. Во моментов нема детали, а полициската истрага продолжува.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com