HomeДЕНЕШНАСветВидео: Како Србија го пречека кинескиот претседател

Видео: Како Србија го пречека кинескиот претседател

Претседателот на Кина Си Џинпинг вчера пристигна во историска посета на Србија, а тој беше свечено пречекан со тоа што сообраќајот над небото на Србија беше затворен, а над него крстареа ловците на МИГ -29 на Војската на Србија. Џипинг го изрази своето големо задоволство поради посетата на Србија, која претставуваше прва посета на кинески претседател на таа земја во последните 30 години.

„Дозвлете да го изразам моето големо задоволство и да ја поздравам Српската влада и народот во Србија во името на кинескиот народ“, изјави Џинпинг.

1

2

3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com