HomeДЕНЕШНАРегионВидео: ИСИС на Балканот, џихадисти го палат српското знаме

Видео: ИСИС на Балканот, џихадисти го палат српското знаме

Ново видео од ИСИС го потресе Балканот. Максирани џихадисти го палат српското знаме. Зад нив има знаме со арапско писмо, како и знаме од армијата на БиХ. Во еден момент се слуша и истрел.

Засега не е познато каде и како настанала снимката, но се претпоставува дека е некаде во БиХ, за што сведочи и песната која се слуша во позадина, „Тигрите на Босна“. Тигрите на Босна се сметаат за војска на Алах и се борат за исламот. Тие порачаа дека не се плашат од никого и дека ќе се борат до последен.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com