HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаВидео: Додека се снимаше на телефон ненадејно го застрелаа

Видео: Додека се снимаше на телефон ненадејно го застрелаа

 

Млад човек од Чикаго на возраст од 31 година застрелан на сред улица. Сакајки да направи видео и да си го објави на својот фејсбук профил, случајно е снимен и овој немилосрден настан, одеднаш се појави напаѓач кој ладокрвно го застрела човекот.

На видеото се гледа како човекот падна на земја, а телефонот продолжи да снима, со камерата насочена кон небото, а неколку секунди подоцна, во позадина може да се слушне како некој вреска и бара помош.

Инаку, според американските медиуми, нападнатиот бил претходно осудуван и имал дебело полициско досие.

Погледнете го видеото подолу

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com