HomeРЕФЛЕКТОРМузикаВидео: Дејвид Боуви по смртта доби анимирано видео, од последниот албум

Видео: Дејвид Боуви по смртта доби анимирано видео, од последниот албум

Легендарниот Дејвид Боуви зад себе остави одлична музика, а последен беше неговиот албум „Blacklist“, кој за брзо време се искачи на врвот на топ листите. Оваа песна е дел од последниот албум што содржи седум музички парчиња. Во 2015 година пред издавањето на албумот беа издадени два сингла и тоа „Blackstar“ и „Lazarus“.

Инаку, на 69от роденден на ѕвездата беше објавен албумот, а по два дена Боуви за жал почина.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com