HomeДЕНЕШНАСвет(Видео) Гори 75-катница во Дубаи

(Видео) Гори 75-катница во Дубаи

Во станбен облакодер од 75 ката во Дубаи денеска избувна пожар, јавија локалните медиуми, повикувајќи се на изјави на очевидци. Според нив, пожарот започнува на 35-тиот кат.

dubai-pozar4-640x384

Во последните неколку години ова е петти пожар во повеќекатница во Обединетите Арапски Емирати.

Полицајци и пожарникари пристигнале на местото на настанот и во моментов се борат со пожарот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com