HomeФЕР ПЛЕЈРакометВидео: Голманката Амандин Лејно со најатрактивна одбрана во изборот на ЕХФ

Видео: Голманката Амандин Лејно со најатрактивна одбрана во изборот на ЕХФ

 

„Црвено црните“ дами усепаа да се изборат за пласман на фајнал фор натрпеварите од Лигата на шапионите и покрај тоа што вчера изгубија два разлика на гостувањето кај „Ларвик“.

Французинката Амандин Лејно, која е воедно моментално голманка на ЖРК „Вардар“ мора да признаеме беше една од клучните играчи на натпреварот вчер во 17 одбранети удари, па поради тоа повторно го зазеде првото место за најдобра одбрана од реванш натпреварите во ЕХФ Лигата на шампионки.

Погледнете го видеото, навистина заслужи да биде прва!

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com