HomeГИГА БАЈТГејмингВидео: Гејмплејот за новата Call of Duty е како од sci-fi филм

Видео: Гејмплејот за новата Call of Duty е како од sci-fi филм

За време на најголемиот гејминг саем Е3 во Лас Вегас студиото Infinity Ward го објави првото видео од гејмплејот на новата шутерска игра Call of Duty: Infinite Warfare кој е досега најнапреден и изгледа како да се наоѓате во некој sci-fi филм управувајќи со вселенски брод во спектакуларни битки со други летала.

10 минутното видео ја прикажува во целост првата кампања за сингл плеер од Call of Duty: Infinite Warfare па доколку не сакате спојлери за играта погледнете ги сами првите минути на акција. Call of Duty: Infinite Warfare пристугнува за новите гејмерски платформи и PC на 4 ноември оваа година.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com