HomeАНТИСТРЕСШтосноВидео: Болт со копје за забавен крај на Олимпијадата

Видео: Болт со копје за забавен крај на Олимпијадата

Трикратниот олимписки шампион Усеин Болт кој е убедлив во тркачките дисцплини реши да се забавува за збогување од игрите во Рио фрлајќи копје. Во оваа дисциплина од „шала“ фрли 56 метри што е солиден резултат. За жал на многу спортски фанови Болт не е премногу амбициозен за настап и во десетобој или пак на скокачките дисциплини, но сепак сите премногу го обожуваат за врвните дострели и доволниот број на освоени медали.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com