HomeДЕНЕШНАРегионВидео: Белграѓанец фрлил 7 молотови коктели врз МекДоналдс полн со деца

Видео: Белграѓанец фрлил 7 молотови коктели врз МекДоналдс полн со деца

Српските медиуми јавуваат дека поранешен вработен вчера на пладне фрлил 7 молотови коктели врз ресторан на МекДоналдс сместен во населбата Нов Белград во главниот град на Србија. Како што јавуваат тамошните медиуми, поранешниот вработен го изгубил судскиот спор со неговиот работодавач, па ова го направил од одмазда.

Дури и да е одмазда воопшто не е за оправдување, а особено ако се знае дека во моментот ресторанот бил преполн со луѓе од кои најголемиот број биле деца. Полицијата ги утврдува причините за ваквото однесување на поранешниот вработен.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com