HomeФЕР ПЛЕЈФаулВидео: Англиските хулигани направија хаос пред стартот на Евро 2016

Видео: Англиските хулигани направија хаос пред стартот на Евро 2016

Англиските навивачи две децении беа едни од најпримерните и дисциплинираните, но во последнава година полека се враќа хулиганскиот дух и желбата за тепачки, судири и инциденти.

anglija fanovi tepacka2

Европското првенство во фудбал се уште не е ни почнато, а веќе француската полиција мораше да интервенира со солзавец да растера поголема група на англиски навивачи кои се степале во паб во Марсеј, десетина се полесно повредени, а петмина се приведени.

anglija fanovi tepacka3

Тепачката настанала поради провокацијата на навивачите кои прашувале „Каде е ИСИС“ со што ги навредиле муслиманите граѓани на Марсеј по што дошло до судири и тепачки.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com