HomeДЕНЕШНАРепубликаВечерва настап на Воениот оркестар на АРМ во Охрид

Вечерва настап на Воениот оркестар на АРМ во Охрид

Воениот оркестар на Армијата на Република Македонија денеска ќе има настап во Охрид во рамки на манифестацијата „Музичко лето со Воениот оркестар на АРМ“.

Настапот на Воениот оркестер ќе биде вечерва, 4 август, на плоштадот во Охрид, со почеток во 20:30 часот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com