HomeДЕНЕШНАРепубликаВерижен судир кај Петровец при невремето

Верижен судир кај Петровец при невремето

Во екот на невремето кое беснееше во Скопје и околината се случил и верижен судир во близина на наплатната рампа кај Петровец, во правец од аеродромот кон Скопје. Според информациите кои се проширија на социјалните мрежи во верижниот судир учествувале најмалку пет возила.

Засега од МВР нема потврда за собраќајната, ниту пак детали дали има повредени или евентуално загинати лица.

Извор: telegraf.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com