HomeДЕНЕШНАРепубликаВелешани бараат помош за сираци чија куќа изгоре

Велешани бараат помош за сираци чија куќа изгоре

Велешени упатуваат апели на социјалните мрежи да им се помогне на сираците Никола и Даринка Александрови чија куќа изгоре пред три дена. Никола има 22 години и ја издржува својата малолетна сестра која е сместена во дом за сираци, па затоа граѓаните апелираат секој кој е во можност да им помогне за да може да го реновираат своето живеалиште кое целосно е изгорено. Полицијата изврши увид и треба да ги утврди причините за проширување на пожарот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com