HomeФЕР ПЛЕЈФудбалВарди му донесе нова победа на Лестер

Варди му донесе нова победа на Лестер

Jamie Vardy scores vs Sunderland

Одличниот напаѓач на Лестер Џејми Варди, повторно беше јунак на својот тим кој преку своите 2 погодоци му донесе нова победа на Лестер и го доближи до освојувањето на титулата во Англија. Со големата победа од 2:0 на Стадинот на светлината против Сандерленд, Лестер направи уште еден чекор кон остварувањето на сонот и освојувањето на шампионската титула во Премиер лигата. После овој натпревар, Лестер има дури 10 поени повеќе од второпласирниот Тотенхем, кој денес го пречекува Манчестер јунајтед.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com