HomeРЕФЛЕКТОРМузикаВака звучи Деми Ловато во изведба на песна од Адел

Вака звучи Деми Ловато во изведба на песна од Адел

Американската пејачка Деми Ловато на својот последен концерт ги воодишеви обожавателите кога ја отпеа хит нумерата на британската ѕвезда Адел. Деми Ловато со Ник Џонас во рамките на заедничката турнеја „Future Now“ стигна и до Кливленд.

За тој концерт, Деми одлучи да ја изненади публиката со изведување на хитот на Адел „When We Were Young“ од нејзниот последен албум „25“. Пејачката, пред да запее, и призна на публиката дека од секогаш имала голема желба да ја испее оваа песна, но тоа никогаш не го направила јавно.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com