HomeРЕФЛЕКТОРМузикаБрус Спрингстин и „E Street band“ одржале концерт долг речиси четири часа!

Брус Спрингстин и „E Street band“ одржале концерт долг речиси четири часа!

Брус Спрингстен и неговата група „E Street band“ свиреле скоро четири часа во Њу Џерси. Најдолгиот настап Спрингстин го имал во Хелсинки во 2012 година- четири часа и шест минути. Прославувајќи го 41 роденден на албумот „Born To Run“, бендот го срушил својот преходен рекорд во должина на траење на концертот со настап до 3 часа и 52 минути.

Brus-S

На овој концерт на кој вкупно Спрингстен и неговиот бенд извеле 33 песни, како гостин се појавил и Том Морели, гитаристот на групите „Rage Against the Machine“ и „Prophets of Rage“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com