HomeДЕНЕШНАСветБродолом во Индонезија

Бродолом во Индонезија

Најмалку 10 лица починале кога потонало бродче на западниот брег од Индонезија, соопштила морнарницата на Индонезија, додавајќи дека истрагата за петте изчезнати лица е во тек. Малиот брод превезувал 17 патници од пристаништето Танџунг Пинанг во провинцијата Риау источно од Суматра, кога времето се влошило, изјавил портпаролот на морнарницата Еди Сукипто.

„Спасувачките екипи пронашле 12 лица, но 10 од нив веќе починале“, изјави Сукипто, додавајќи дека две повредени лица се наоѓаат во критична состојба.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com