HomeРЕФЛЕКТОРМузикаБритни Спирс го објави и спотот за новата песна „Make me“

Бритни Спирс го објави и спотот за новата песна „Make me“

Нумерата „Make me“ за која Бритни Спирс сними и спот содржи елементи и од хип-хоп музиката и сосема поинаква од се што американската пејачка работеше во текот на својата досегашна кариера. „Make me“ е најавниот сингл за нејзиниот девети студиски албум под назив „Glory“, кој во продажба би требало да се најде од 25 август.

Обожавателите се надеваат дека песната „Make me“ ќе забележи поголем успех отколку нумерата „Pretty Girls“, која беше објавена минатото лето и не помина најдобро кај публиката.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com