HomeАНТИСТРЕСШтосноБред Пит прав Балканец – Купува стан во Будва, гради во Хрватска

Бред Пит прав Балканец – Купува стан во Будва, гради во Хрватска

Холивудскта мега ѕвезда Бред Пит се почесто ќе го гледаме на Јадранското приморје бидејќи планира да купи апартман во Будва, а веќе избрал луксузна локација во населбата Порто Будва. Апартманот има две спални соби, големина од 120 квадрати, а цената изнесува околу 400.000 евра. Купопродажбата ќе се изврши преку посредник.

Неодамна тој ја посети и Хрватска со неговите бизнис партнери од Швајцарија со кои ќе градат луксузни вили за туристи на јадранското крајбрежје.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com