HomeДЕНЕШНАПолитикаБојкот и окупација на Правен, студентите против „професорот“

Бојкот и окупација на Правен, студентите против „професорот“

Поголема група на студенти на Правниот факултет при Универзитетот „Јустинијан Први“ решија да ја бојкотираат наставата и да воспостават „окупација“ по според нив неправилната одлука за целосна амнестија на политички функционери за сите кривични постапки.
Студентите се револтирани бидејќи претседателот Иванов беше токму професор на Правниот факултет каде уживаше голема доверба од студентите, но оваа одлука е за нив неприфатлива, па затоа повикаа на активирање на Пленумот и останатите студентски организации за окупација на УКИМ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com