HomeАНТИСТРЕСШтосноБосанската пливачка Амина Кајтаз хит на социјалните мрежи

Босанската пливачка Амина Кајтаз хит на социјалните мрежи

Босна на Олимпијадата има 8 учесници, но најголемо внимание привлече атрактивната пливачка Амина Кајтаз. Во тоа и помогна ирскиот спортски новинар Киран О`Рагали кој најави дека ќе навива за БИХ. Инаку Амина е родена во Мостар и ќе настапува во повеќе пливачки дисциплини, па босанската јавност се надева дека ќе донесе и одлични резултати покрај славата која веќе ја има на социјалните мрежи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com